AKCE DÁREK ZDARMA

Homocystein - klíč ke zdraví

Představa, že se dožijete opravdu vysokého věku, může děsit. Bojíme se infarktu, mrtvice, Alzheimerovy choroby, aterosklerózy, cukrovky a dalších nemocí, které nám život ve stáří dokážou pořádně zkomplikovat. Ale co když existuje celkem jednoduchý způsob, jak riziko těchto tzv. civilizačních chorob podstatně snížit? Co když si své fyzické i duševní zdraví můžete zachovat mnohem déle, než se všeobecně předpokládá?

Článek-homocystein

Jaký je názor odborníka? 

Homocystein je jeden z nejdůležitějších ukazatelů vašeho zdravotního stavu. Vysoká hladina homocysteinu v krvi může vést ke spuštění různých civilizačních onemocnění.
Problematikou homocysteinu se zabývá již řadu let MUDr. Karel Erben, který říká:
„Před občany se utajuje objev lékařské vědy, který by měl sloužit jejich zdraví“.

Co už víme o homocysteinu?

Téma homocysteinu zpopularizoval v Americe v 60. letech doktor McCully, který mu věnoval knihu s názvem „The Homocysteine Revolution“. U nás se osvěta šíří zejména díky MUDr. Karlu Erbenovi a Mgr. Michaele Verde Beitlové. Pro spoustu lidí je ale homocystein stále velká neznámá.

Stejně jako např. cholesterol, také homocystein je přirozenou součástí našeho těla. Nikdy se ho úplně nezbavíte. Důležité je udržet jeho hladinu na co nejnižší úrovni, což má na starost trojice vitaminů B6, B9 a B12. Problém nastává, máme-li těchto vitaminů nedostatek. Škodlivý homocystein se pak hromadí v krvi a svou toxicitou způsobuje různá kardiovaskulární a jiná onemocnění.

Získat potřebné množství vitaminů pouze z potravy nemusí být tak snadné, jak by se mohlo zdát. Následkem intenzivního zemědělství se množství minerálů i vitaminů v rostlinách stále snižuje a velká část z toho, co v nich přece jen zbylo, se dále ničí skladováním a vařením. Pokud tedy chcete mít jistotu, že své tělo nešidíte, poohlédněte se po kvalitním potravinovém doplňku.